Lampa stojąca – Czy warto zastosować w mieszkaniu ?

przez admin_szymart
Myślisz nad montażem lamp ściennych aby oświetlić ciemniejsze kąty mieszkania ? W tym wypadku należy przygotować odpowiednie miejsce na ścianie, często ponownie należy szpachlować i malować ściany co jest kosztowne i kłopotliwe. Czy warto zastosować  w mieszkaniu lampy stojące zamiast na stałe montowanych kinkietów ? Przeczytaj cały mój artykuł a Dowiesz się dlaczego lampy podłogowe to nieodłączny element dekoracyjny modernistycznych mieszkań.

Lampy podłogowe nowoczesne

Lampy stojące to bardzo popularne oświetlenie w każdym wnętrzu. Ogromną popularność zyskały stylowe lampy podłogowe do pokoju dziennego. W salonie często przyjmujemy gości, lub z całą rodziną cieszymy się wolną niedzielą wspólnie spędzając czas. Lampa podłogowa musi generować dużą ilość światła, ale powinna także wpasować się w aranżację danego wnętrza. Nowoczesne lampy stojące idealnie nadają się do wszystkich ciekawie urządzonych wnętrz. Lampy stojące w stylu klasycznym świetnie wpasują się w powierzchnie rustykalne, klasyczne – urządzone z smakiem.

Pełna dowolność..

Lampy podłogowe to pełna dowolność zmiany. Przy każdym przemeblowaniu pokoju możemy przestawić lampę jest więc ona bardzo praktyczna. Łatwość w czyszczeniu tych lamp, ich interesujący wygląd oraz funkcjonalność sprawiają, że warto zastosować je w mieszkaniu. Lampę stojącą możemy bez kłopotu zabrać ze sobą w razie przeprowadzki czy zmiany miejsca stałego pobytu.

Walor dekoracyjny..

Dzięki lampom stojącym będzie nam o wiele łatwiej zagospodarować trudną do zaaranżowania przestrzeń w naszych wnętrzach. Szeroki wybór lamp stojących sprawia, że znajdziemy z pewnością odpowiednią pozycję do naszego wnętrza. Obecnie na rynku do wyboru mamy ogromną ilość lamp nowoczesnych, klasycznych, industrialnych oraz loftowych.

Lampy stojące to doskonały dodatek do mebli. Dokonując zakupu lampy stołowej należy zwrócić uwagę na kolorystykę i kształty mebli, żeby uzyskać maksymalnie trafny efekt wizualny.

Zalety bez końca..

Miłośnikom wieczornego czytania spodobają się lampy z rodziny tzw. “łamanych”. Dzięki zainstalowanym przegubom, możemy dowolnie kierować źródłem światła i nakierować je na dogodne dla nas miejsce. Przykładem takiej lampy podłogowej jest popularna seria lamp Azzardo Zyta

W wnętrzach urządzonych w stylu Skandynawskim z pewnością sprawdzą się popularne ostatnio “trójnogi” etc. “tripody” z prostym minimalistycznym kloszem. Przykładem takiego oświetlenia może być genialna lampa Zuma Line Tripod

Reasumując lampy stojące to najbardziej praktyczne istniejące oświetlenie. Nie trzeba kuć ścian jak w przypadku kinkietów i lamp ściennych. Możemy je postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu i przestawiać je w razie przemeblowania. Odpowiadając więc na pytanie z nagłówka – z pewnością warto zainwestować w lampę podłogową do mieszkania.